Anneliğin Hakkı Nasıl Verilir ?

Anneliğin Hakkı Nasıl Verilir ?

Anneliğin Hakkı Nasıl Verilir ?

Sizlere bugün “İyi bir anne nasıl olunur konumuz hakkında değerli hususlara değineceğiz. (anne olmanın püf noktaları) yazımızı siz değerli okuyucularımız için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “iyi bir anne olmak” konumuzu memnuniyetle okuyup çıkacaksınız..

Her ne kadar günümüzde anneliğin ilk adımları da zorlaşsa da, annelik doğurmaktan ibaret değildir. Nice anne görünümlüler vardır ki, doğurduğunun bilincinde olmayan… Nice anneler vardır ki, cansız bir varlıkmış gibi muamele eden… Annelik doğurmakla değil vicdanla, merhametle başlar… Allah korkusuyla başlar.. Allah’a olan sevgiden muhabbetten bir parçayla başlar.. Anne olmak kolaydır, annelik yapmak zordur…

Anneliğin Hakkı Nasıl Verilir ?

Kendinizi Merhamet Yağmuruna Tutun

Kendini yetiştirmeyen bir anne çocuğuna ne kadar katkı da bulunabilir ? Yetiştirmekten kasıt mektep bitirmek değil, merhamet okulu okumaktır. Okuma yazması olmayan bir anne de merhamet, sevgi, hoşgörü, vicdan varsa beş üniversite bitirip de vicdandan ahlaktan yoksun olan annelere bin çeker.. Eğer ki kültürel anlamda da, vicdani anlam da da kendini yetiştirmişse anne adayı işte o zaman tadından yenmez..

Eşinizle Olan İletişiminizi Güçlendirin

Bir çok yerde çocuğunuzla iletişim halinde olmanız gerektiğini okursunuz. Bu muhakkak olmalı. Ancak çocuğunuzla sağlıklı bir iletişim kurabilmeniz için, önce babasıyla iletişimde olmanız gerekir. Her konuda uzlaşamadığınız bir eşe sahipseniz çocuk yetiştirmek daha da zor hale gelecektir. Sizin a dediğinize b, b dediğinize a diyen bir eş çocukta farklı izlenimlere yol açacaktır. Bu sebeple çocuk sahibi olmak isteyen eşler birbirleriyle bu konuları konuşmalıdır.

Annenin yanlış dediğine babanın doğru dememesi gerekir. Babanın yanlış dediğine de annenin doğru dememesi gerekir. 

Çocuğunun her istediğini yapmak istemeyen bir babaya karşın, anne çocuğuna her istediği verirse çocuk babaya düşman anneye dost olur. İstediklerini annesinin yapacağını bilir ve daima annesinin kapısına gelir. Babasına karşı da onu takmadığını gösterir. Bu durum tam tersi de olabilir.

Baba her istediğini yaparken, anne her istediğini yapmayabilir. Hal böyleyken de babalar annelere destek çıkmalıdır. Bir anne veya baba bir şeye hayır diyorsa diğer tarafta hayır demeli, evet diyorsa diğer tarafta evet demelidir. Bu konuda uzlaşamasanız bile uzlaşmış gibi gözükmelisiniz. Konuyu çocuğun yanında asla tartışmamalısınız. Aksi takdirde çocuğun gözünde basit hal alırsınız.

Allah Sevgisini En İyi Şekilde Aşılayın

Bir çocuğa Allah’ı sevdirmeyi başarırsanız her şeyi başardınız demektir. Allah’ı seven bir çocuk sevmeyi de bilir, edebide, ahlakı da.. Belli bir yaşa kadar Allah korkusu değil Allah sevgisi aşılanmalıdır. Bir çocuğa bir şeyi yapmaması için “Allah çarpar” “Allah cehennemde yakar” gibi cümleler kurarsanız, Allah’dan haşa nefret eden bir nesil tohumu atmış olursunuz. Allah sevgisiyle müjdelenen bir çocuk sonsuz merhamete sahip olur…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ