Benim Güzel Peygamberim Masalı

Benim Güzel Peygamberim Masalı

Benim Güzel Peygamberim

Bugün “Benim Güzel Peygamberim” adlı masalımızı değerli çocuklarınız için hazırladık. (Benim Güzel Peygamberim Masalı) adlı eseri çocuklar için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “Benim Güzel Peygamberim” masalımızı okumadan çıkmayın…

İyilik varmış kötülük yokmuş. İyiliklerin efendisi, çocukların, büyüklerin, kadınların, erkeklerin ve tüm müslümanların Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v) çok şefkatliymiş. Bizlere Kur’an-ı Kerim’i anlatmak ve anladığımızı yaşamamız için gönderilmiş. Hz. Muhammed (s.a.v) son gönderilen Peygamber imiş.

Herkes O’nu çok seviyor ve ne söylerse doğru olduğunu biliyormuş. Çünkü Hz. Muhammed (s.a.v) Kuran diliyle konuşuyormuş. Yani Allah’ın gönderdiği ayetleri tüm insanlığa öğretiyormuş.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) çocukları çok seviyormuş. Onlara hiç kızmıyor ve başlarını okşuyormuş.
Herkese karşı yüzü gülen Peygamberimiz (s.a.v) hasta olanları ziyaret ediyor, onlara güzel sözler söylüyormuş. Kimsenin kalbini kırmıyormuş ve insanlarla şakalaşıyormuş.

Ama şaka yaparken bile yalan söylemiyormuş. Kimseyle alay etmiyormuş. Kimseyi küçümsemiyormuş. Nasıl mı?

” Günlerden bir gün bir adam Peygamberimiz’in yanına gelir ve der ki;

– Ey Allah’ın Rasulü (s.a.v) . Kardeşimin karnında bir sertlik ve ağrı var.

Peygamberimiz ;

* Bal şerbeti içir .. buyurdu..

Adam gittikten bir süre sonra tekrar geldi ve;

– Bal şerbeti içirdim ama rahatsızlığı devam ediyor dedi.

Bunun üzerine Hz. Peygamber (s.a.v) tekrar içmesini buyurdu.

Adam gidip tekrar bal şerbeti içirdi. Ancak dördüncü defa da gelip ağrısının geçmediğini söyleyince;

Peygamberimiz (s.a.v) ;

* Kardeşinin karnı yalancıdır buyurdu smile ifade simgesi (şakasıyla karşılık verdi ). Allah doğrudur. O Kuran-ı Kerim’de balda şifa olduğunu bildiriyor, tekrar git ve bal şerbeti içir .. buyurdu.

/// Bu defa bal şerbeti içmesiyle adamın kardeşinin ağrısı geçti. Midedeki bozuk madde fazla olduğundan ancak dördüncüde iyice temizlendikten sonra sertlik ve ağrı sona ermişti. ///

Görüldüğü gibi Allah Rasulü (s.a.v) şaka yaparken dahi hakikati söylüyor. İnsanların hoşuna gitmeyeceği bir şeyi şaka olarak söylemiyor. Mesela adını bilmediği bir insana seslenirken “şişko, zayıf, çirkin” gibi lakaplar kullanmıyordu.

Bunun yerine “şapkası güzel bakar mısın? – pembe ceketli – mavi ayakkabılı -” gibi hem gerçeği ifade eden, hem de insanların hoşuna gidecek olan lakaplar kullanırdı.

Peygamberimiz (s.a.v) kimseye “ben senden üstünüm” demezdi. Peygamber olmasına rağmen herkesin fikirlerini tek tek dinlerdi. “Yalnızca benim dediğim olacak” demezdi. İnsanları önemserdi ve biri konuşurken dinlemesini bilirdi. Konuşanın lafını kesmezdi. Daima tebessüm ederdi.

Allah Rasulü (s.a.v) çok cömetti. Biri O’ndan bir şey istediğinde “hayır” demezdi. İstediği şeyi verirdi ve o kişiyi çok mutlu ederdi.

Mesela sizlerde sevdiğiniz oyuncakları arkadaşınıza vererek onu mutlu edebilirsiniz. Böylelikle Peygamberimiz gibi hareket etmiş olursunuz. Sizlerde Peygamberimiz gibi yalandan uzak durabilirsiniz. Böylelikle “Ben Hz. Muhammed’in (s.a.v) ahlakıyla hareket ediyorum diyebilirsiniz. Hem Allah katında sevap kazanır, hem de annenizin mutlu olmasını sağlamış olursunuz…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ