Eşarp Bağlamada Saç Gösterme Modası

Eşarp Bağlamada Saç Gösterme Modası

  EŞARP BAĞLAMADA SAÇ GÖSTERME MODASI

  Moda kelimesinin tesettür dünyasına girdiğinden bu yana takip etmek neredeyse imkansız hale geldi. Bir zamanlar deve hörgücü başlar için dil dökerken, daha da vahim bir noktaya geldik. İslam dini üzerinde nasıl büyük bir oyun dönüyor fark etmediniz mi? Defalarca söyledim. Yine söyleyeceğim. Önce eşarpların boyu kısaldı, sonra renklendi, sonra desenlendi, sonra deve hörgücü meşhur oldu, sonra eşarplar boynu sarıp sarmaladı ve boyunlar gözükmeye başladı.

Ardından şal üretildi ki iyiye kullanılırsa boy bakımından uzun olan ve rengi dikkat çekmeyenler gayet artı puan alır. Ancak moda dünyası boş durur mu? Bu defada şal kullanımına el attı. Binlerce şal modelleri gösterildi. Binlerce video çekildi. Ancak hepsinin içi boş. Hangi videoya bakarsanız bakın, ya deve hörgücü, ya sıkma başlar, ya makyaj dolu yüzler yada boynu açık iğnesiz şal bağlama modelleri mevcut.

İşte şeytanın hiç boş durmayışının kanıtı. Şimdi öyle bir zamana geldik ki, en acısıda bu olsa gerek.. Eşarbın içerisinden saç gösterme moda oldu.. Yanlış duymadınız. Eşarpta saç gösterme veya şalda saç gösterme moda dünyasının yeni trendi! Şöylede diyebiliriz aslında. Saça eşarp bağlama veya saça şal bağlama hatta saça şal dolama desek dahada doğru ifade etmiş oluruz. Zira bunun tesettür ile uzaktan yakından hiç alakası yok! Nasıl ki saça bandana modelleri yapan kardeşlerimiz var. Ne yazık ki Tesettürlüyüm deyip de bu görüntüye sahip kardeşlerimizde var.İslam’dan hiç haberi yok ve saçını gösteren sözde kapalı kardeşlerimize bakıp kapananlar oldu diyelim. Hadi olmaz ya oldu diye varsayalım. Bir kimsenin bu zamanda İslam’dan haberi olmaması için ya teknolojinin olmadığı bir ülkede yaşıyor olması yada zulüm altında olup hiç bir şeyden haberi olmaması gerekir. Aksi takdirde her yazdığımızı öğrendiğimiz bir Google döneminde yaşıyoruz.

Düşünsenize eskiden köylerde yaşayan kızlarımızı, ninelerimizi, kardeşlerimizi.. Hani örgülü saçları yazmalarının altından gözüken bayanlardan bahsediyorum. O zamanlar bilgi, domates biber gibi dağıtılmıyordu. Yalnızca tarlayla, çocuklarla, iş güçle uğraşılıyordu. Çocuklar bilgisayarmış, telefonmuş hepsinden bihaber yaşayarak o top senin, bu ip benim sokaklarda koştururdu ki, bu en güzeliydi.

O dönemde ki kadınlara cahil diye seslenen kardeşlerimiz, şimdi bile bile saçlarını mı gösteriyor?! HasbunALLAH ve Ni’mel Vekil…! Ne günlere geldik hey Güzel Allah’ım!

 

deve hörgücü başlar, İslam, Moda, islami moda, moda dünyası, sıkma baslar, esarp baglamada sac gösterme modasi, sal modelleri, sal, sal baglama modelleri, esarbin icerisinden sac gösterme, makyaj, esarpta sac gösterme, salda sac gösterme, saca esarp takma, sala esarp takma, saca sal dolama, tesettürlüyüm, abiye, abiye modelleri, tesettürlü müyüm,

 

 

Üstelik şaldan saç çıkarma modasına uyan bazı bayanlar, daha önceleri düzgün kapanıyorlardı. Nedir bu moda sevdası? Nedir bu dünyaya itaat etmek?!

Başınız sıkıştığında moda mı size yardım edecek? Ebedi yurt olan ahirette sizi cennete mi götürecek? Rızkınızı mı verecek? Huzurunuzu mu sağlayacak? Nedir bu günaha meylediş? Nedendir günahlara bu kadar hızlı koşuş? Allah aşkına kendinize bir çeki düzen verin. Başınıza aldığınız örtü TESETTÜR olmuş olmuyor. Ne zaman ki Allah’ın emrettiği gibi kapanırsınız, işte o zaman TESETTÜR kelimesine layık olursunuz.

Allah için kapanan ve emrettiği gibi giyinmeye çalışan binlerce kadın TESETTÜRÜ uğruna eziyet görmedi mi? Bunun için miydi? Sizler saçınızı gösterin ve gelecek nesillere örnek olun diye mi? Binlerce kadın saçı gözükmesin diye şekilden şekile girerken, bone takmadan saçının üstüne eşarp veya şal atmak İslam’a reva mı?

Biliyorum.

-Bu sözler çok ağır.

-Kimseye bunları demeye hakkınız yok.

-Herkes özgürdür.

-Sanki siz çok iyi Müslümansınızda, uyarıyorsunuz!

-Sizin yaptığınız Müslümanlık mı? Onlar günaha giriyorsa sizde başkalarına karışarak hata yapıyorsunuz!

-Herkes kendi işine baksın!

-Ay bi bitin yaa! Bi bitin yaa! Her yerden çıkıyorsunuz!

 

 

Diyenleriniz olacak. Ki, ne zaman kardeşlerimizi uyarmak istesek, ahiretlerini düşünsek, hep kalıplaşmış bu tarzda yorum saldırısına geçenlerle karşılaşıyoruz. Peki bu sözleri söyleyenler İslam’ın gerekliliklerinden habersiz mi? İslam dini önce yaşa sonra tebliğ et diye emretmiyor mu? Neden nefislerinizin kurbanı oluyorsunuz. Neden yanlış olan bir şeyi savunmak için çırpınıyorsunuz. Yoksa siz o takip ettiğiniz fenomenlerin ahireti kararsın mı istiyorsunuz? Vallahi de o fenomenleri sizler değil bizler gerçekten seviyoruz.

Zira siz sevseydiniz, Allah’ın emrettiklerini uygulamalarını uygun bir dille söyler ve ahiretlerini düşünürdünüz. Ama sizlerin seçtiği yol nedir biliyor musunuz? Uçurum kenarında intihar etmek için duran bir kimseyi kararından geri döndermek için çabalamak değil, “kimse kimseye karışamaz” deyip intihar edişlerini izlemektir!

O bayanlar saçını gösterse ne, göstermese ne. Bize ne zararı olur ne faydası. Ancak hem kendilerine hemde İslam’a zararları olur ki oluyorda.. Birazcık düşünelim. Bu insanlar neden günahtan alıkoymak için bunca çaba sarf ediyor? Çıkarı ne? Lütfen 10 yaşında ki çocuklar gibi “Çekemiyorlarda ondan!” düşüncelerine dalmayın.

Azıcık İslam gözlüğü ile hayata bakın. İşte o zaman doğru ile yanlış, hak ile batıl birbirinden ayrılacaktır.. İşte o zaman Müslüman Müslüman’ın kardeşi olacaktır. ( Birbirini uyarmayanlar kardeş olamazlar ).. İşte o zaman kalpler huzura erecektir.. İşte o zaman TESETTÜR kelimesi kirlenmemiş olacak ve İslam’a zarar vermek için çabalayan MODA Müslümanlardan elini çekecektir…

esarp baglarken sac gösterme

Selam ve dua ile.. Tesettürüne sahip çıkanlara selam olsun..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ