Ferace Alırken Dikkat Edilecekler

Ferace Alırken Dikkat Edilecekler

Ferace Seçerken Dikkat Edilecekler

Sizlere bugün “Ferace Alırken Dikkat Edilecekler konumuz hakkında değerli hususlara değineceğiz. (ferace alırken nelere dikkat edilmeli) yazımızı siz değerli okuyucularımız için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “islama uygun feraceler” konumuzu memnuniyetle okuyup çıkacaksınız..

Günümüzde islami tesettüre en yakın giyimlerden biri ferace dir. Moda olmasına tek sevindiğim kıyafetlerden biridir. Bu vesileyle her kapalı bayanın dış giyimi oluşmuş oldu. Bundan öncesinde ev haliyle dışarıya çıkanların hayli çok olması rahatsız ediciydi. İslam’a göre tesettür; Dar olmayan, şeffaf olmayan, mahrem yerleri örten ve dikkat çekmeyen kıyafetleri içerir. Renk tamamen kişiye bağlı olmakla birlikte dikkat çekmeyen koyu renklerin tercih edilmesi daha uygundur.

Peki Ferace Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Ferace alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, feracenin dar olmamasıdır. Dikkat çekici pul, renkli çiçekler gibi unsurların olmaması en uygunudur. Sade ve islama daha uygun olan ferace modelini tercih ederek tesettürün hakkını bir nebze olsun vermiş olursunuz. Kısa feraceler yerine uzun boyları tercih etmelisiniz.

Eğer ki Allah için kapanmak istiyorsak, nefsimizin hoşuna giden giyimleri değil, hoşuna gitmeyenleri seçmeliyiz. İşte o zaman bilin ki, doğru giyimi seçmiş olacaksınız. Elbette derli toplu, temiz ve güzel giyinip tesettüre özendirmelisiniz. Ancak güzellikten kasıt nefsani duygulara sebebiyet verecek unsurlardan değil. Dar giyerek de güzel olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak bu nefsani güzellik kategorisine girer.

Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur. Rabbim edebi tesettürlülerin sayısını arttırsın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Cemile dedi ki:

  Allah razı olsun çok güzel yazmışsınız ama 1 haftadır ferace bakıyorum yok sade dikkat çekmeyen vücuda yapışmayanı yook hep hat belli eden dar feraceler sürülmüş piyasaya küçük çocuğumdan dolayı çıkamıyorum dışarı internetten online alışveriş sitelerinde de dediğim gibi hep dar feraceler var çok kötü insanlar ne için kapandıklarının farkına varmadıkça nefislerini yenmedikçe bu feraceler üretilmeye devam eder allah Hidayet versin doğru yolu göstersin 🙁

  1. Kadin Vari dedi ki:

   Merhaba Cemile hanım.. Ne yazık ki piyasa moda düşkünü insanlarımıza göre üretimler yapıyor. Gerçek tesettüre gönül verenler olarak çoğaldığımız gün piyasanın üretimi de değişecektir biiznillah! Vücuda yapışmayan ferace bulabilmek için ya büyük beden tercih edeceğiz ya da diktireceğiz. Hiç olmadı bol feracelerin olduğu şehirlerden, yakınlarımızdan göndermelerini isteyeceğiz. Dualarımızı eksik yapmadığımız sürece amacımıza ulaşacak ve Allah İslam’ı Dünyaya hakim kılacaktır… Measselam..

  2. Esma dedi ki:

   Tozlu.com ‘da vucut hatlarini belli etmeyecek feraceler ben aldım sana da tavsiye ederim

 2. Ayşe dedi ki:

  Harika bilgilendirici bir yazı fakat yazıda bahsedilen feracelerden çok bulamıyoruz malesef. 1 kez suhneva.com ve modameyradan alışveriş yaptım. resimde gözüktüğü gibi geldi. cok rahat salaş bir model. tesettürede uygun.

BİR YORUM YAZ