Gösteriş Uğruna Trajikomik Tesettürler

Gösteriş Uğruna Trajikomik Tesettürler

Gösteriş Uğruna Trajikomik Tesettürler

Sizlere bugün “Tesettür kişiliği yansıtır konumuz hakkında değerli hususlara değineceğiz. (yaşa göre giyinmek) yazımızı siz değerli okuyucularımız için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “tesettür giyimde yapılan hatalar” konumuzu memnuniyetle okuyup çıkacaksınız..

trajikomiktesettür

Kadının kimliği tesettürüyle belli olur. Nasıl giyiniyor iseniz, karakterinizi yansıtıyorsunuz demektir. Günümüzde yapılan sık hatalardan biri, karışık giyinmektir. Siyah ve düzgün takılan eşarbın altına, kot pantolon giymek “kişilik karmaşası” yaşadığınızı belirtir. Bir yandan nefsinizle, bir yandan tesettüre uygun giyinme düşüncesi arasında gider gelirsiniz. Özellikle de daima genç gösteren giyimleri tercih etmek bu karmaşalığın başında geliyor.

Süslenme Sevdasının Önüne Geçin

Sırf dikkat çekici olmak adına seçilen allı pullu kıyafetler, sizi trajikomik hale sokabilir. Kıyafetleri giymeniz değil, doğru yerde ve zamanda giymemeniz bu hale sokma nedenidir. Dışarıda “dış giyim” adı altında sabit kıyafetleriniz olmalıdır. İçeride “iç giyim” adı altında dilediğinizi seçebilirsiniz. Mutlaka tesettürü kötü gösteren giyimleri de seçin demiyoruz. Ancak hem İslam’a özendiren, hem de dünyalık kokmayan giyim tarzı seçmelisiniz.

Özel Günler de Yapılan Hatalar

Özel günler erkek bayan karışık ortamlar da yapılıyorsa şayet, dış giyiminiz den vazgeçmeyeceksiniz demektir. Eğer kadınlar ortamında gerçekleşecekse istediğiniz kıyafeti seçebilirsiniz. Ancak buraya dikkat. Kadınlar arasında olsanız bile her şeyi takıp takıştırmayın. Bir asilliğiniz olmalı. Bu asil görünümü çokça pullu, parlak ve çok takılarla elde edemezsiniz. Sade ama şık bir giyimle asil görünüme sahip olabilirsiniz.

Ki; asilliğin çeyreğini giyimler oluştururken, çoğunu duruş ve karakter oluşturur…

yanlisabiyesecimleri

 

Çizmeli Mini Tesettürler

Nasılsa çizme giyiyorum mantığıyla giyilen mini etekler, hiç bir tesettüre yakışmaz. Bu yalnızca güzel görünmek gayesi taşır. Allah’ın istediği tesettürle hiç bir alakası yoktur. Uzun etekle de çizme giyip, kendinizi soğuktan koruyabilirsiniz. Sokak ortasında düştüğünüzü fark edin. Çizmeniz ve mini eteğiniz var. Diğer tarafta çizmeniz ve uzun eteğiniz var. Hangisi iç giyiminizi çok kolay şekilde gösterebilir ? Mini olan mı uzun olan mı?

Düştüysem bundan sorumlu olmam değil mi? sorusunu yönelttiğinizi duyar gibiyim. Evet sorumlu olursunuz, mini giydiyseniz..

Siz elinizden geldiği kadarıyla tesettüre uygun giyinirseniz, istemeden gözüken kısımları Allah örtecektir…

Tesettür-Giyim-Hataları-4-470x359

Çağın Hatası Renkli ve Parlak Boneler

Eşarpla uyumlu olsun diye takılan boneler, Allah’ın rızasına uygun olsun diye takılması gereken tesettürleri çürütmüştür… Yüzünüze bakıldığında dikkatleri çeken boneler, nefsani modanın amacına ulaştığının göstergesidir. Doğru giyimin ana kuralı dikkat çekmeyen kıyafetleri tercih etmektir…

Tesettür-Giyim-Hataları-1-470x359

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ