İlişkiler Neden Biter ?

İlişkiler Neden Biter ?

İlişkileri bitiren gerçekler

Sizlere bugün “İlişkiler Neden Biter konumuz hakkında değerli hususlara değineceğiz. (ilişkileri bitiren hususlar) yazımızı siz değerli okuyucularımız için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “ilişkiler neden son bulur” konumuzu memnuniyetle okuyup çıkacaksınız..

İnsan hayatının büyük bir bölümünü kapsayan ilişkiler, çok derin bir konudur. İlişkiyi oluşturan unsurlar gibi bir çok bilinmesi gereken mevzular var. Bunlardan en mühimi güzel başlanan bir ilişkinin neden bitmesidir…  Hep birlikte görelim.

Gözünüzde Fazla Büyütmek

Evleneceğiniz kişiyi yeterince tanımak yerine, kendi kafanızda kurduğunuz profille hareket etmeniz olumsuzluklara neden olacaktır. Hayalinizde canlandırdığınız eş profilini, tanışmaya başladığınız kişiymiş gibi görürseniz hayal kırıklıkları yaşamaya başlarsınız. Çünkü zamanla karakterini görüp, istediğiniz gibi biri olmadığını anlarsınız. Ancak siz en başından beri böyle biri olduğunu düşüncesi yerine, değiştiğini sanırsınız. Böylelikle ardı arkası kesilmeyen tartışmalara maruz kalırsınız. Partnerinizi gözünüzde büyütmek tüm sorunların ana temelidir.

Eşe zaman ayırmamak

Evliliğin bitmesine neden olan mühim konulardan biridir zaman ayırmamak. Günlük işlerin, hobilerin veya şahsınıza ait durumların artmasıyla, eşinizle ilgilenemiyorsanız haliyle şikayetlerde bulunması normaldir. Her günün aynı tempoda gitmemesi sizin elinizde. İşlerinize ara verip eşinize nişanlılık dönemlerinde olduğu gibi ilgi alaka gösterirseniz, ilişkinizi kurtarabilirsiniz.

İletişimsizlik

Eğer bir evde veya ortamda iletişimsizlik varsa hiç bir şey yolunda gitmiyor demektir. Derdiniz sıkıntınız ne olursa olsun birbirinizle paylaşın. Olay sıcak sıcağına iken konuşmaz, içinizde biriktirirseniz zamanla büyük patlama yaşarsınız. Patladığınız vakit ise eşiniz ne olduğunu, neden böyle yaptığınızı anlamayacaktır. Çünkü olayın üzerinden günler geçmiştir. Doğru olan olay anında içinizi tatlı bir dille dökmenizdir. Ertelemek hayır değil şer getirir…

Yanlış İletişim Kurmak

İletişimin yanlışı damı olurmuş diyorsanız demeyin. Evet iletişimin yanlışı da olur. Eşinizle kurduğunuz yanlış iletişim zamanla büyük bir depreme yol açar. Yanlış iletişimden kasıt, karşınızdakini gerçekten dinliyor veya gerçekten değer veriyormuş gibi yapmaya çalışmanızdır. Eşiniz bunu fark ettiğinde iplerin kopması an meselesi olacaktır. Hayatımıza hızlı bir şekilde giren akıllı telefonlar ve bilgisayarlar iletişimi yerin dibine kadar indirmiştir. Unutmayın ki, teknoloji değil aileniz en zor durumda yanınızda olacaktır.

Her şeye göz yummak

Göz yummalarla yürüyen ilişkilerin sonu nefretli bitiştir. Göz yummak yerine sorun neyse masaya yatırıp konuşmak en doğrusudur. Konuşulmayan her problem, her sorun birikir birikir birikir canlı bomba olarak ailenin ortasına düşer. Her şey sıcak sıcağına konuşulmalı ki, karşında ki seni daha iyi anlayabilsin..

Lüks Hayata Merak

Lüks hayatlar ilginizi çekiyor olabilir. Fakat eşinize sürekli ” sen ne işe yarıyorsun ” bak falanca kişi araba almış ” ” falanca kişinin evi var ” ” sen de erkek misin ” derseniz, eşinizin erkeklik gururunu incitmiş olursunuz. Gün gelir sizden tamamen kopmaya başlar. Erkeklerin kopması, ilişkiyi bitirmesi zor olur ancak geri dönüşü asla olmaz. En çok yapılan hatalardan biri de ” onun evinde şu var bizim evde neden yok ” söylemleridir. Nice evlilikler vardır lüks hayatı olan ama huzursuz kalan… Nice evlilikler vardır lüks hayattan uzak mutlu mesut yaşanan… Siz mutluluğu seçenlerden olun…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ