Kalben Konuşanlar Masalı 2. Bölüm

Kalben Konuşanlar Masalı 2. Bölüm
Bugün “Kalben Konuşanlar” adlı masalımızı değerli çocuklarınız için hazırladık. (Kalben Konuşanlar 2. Bölüm) adlı eseri çocuklar için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “Kalben Konuşanlar” masalımızı okumadan çıkmayın…
 
Furkan ile karşılaşan Enes, dili çözülmüş gibi çok sevinmişti. Dilden kelimeler dökülmediği halde onu anlayacak bir dost bulmuştu. Furkan’ın da aynı kursta hafızlık yapmış olması, Enes’i daha fazla mutlu etmişti. Hem kalben konuşabilecek, hem de hafız bir dost edinecekti. Ona istediği her şeyi anlatabilecek, yediği her şeyi Onunla paylaşacaktı. Çünkü biliyordu ki, Allah’ın kelamı olan Kuran ile meşgul olanlar gerçek dostlardı. Zira Onlar dostuna yanlış yapmaz, arkasından konuşmaz ve sırlarını kimseye anlatmazlar.
 
Böylesine güzel bir karşılaşma sonrasında evine dönen Enes, tüm olanları ailesiyle paylaştı. Oğlunun mutluluğuyla mutlu olan annesi, Furkan’ın annesiyle tanışmaya karar vermişti. Böylelikle aileler tanışıp, kaynaşırsa Furkan’ın mutluluğu daha da artacaktı.
 
Sabah uyanır uyanmaz Ayet-el Kürsi okuyan Enes, bir kez daha Allah’a şükretmişti. Ne zaman Ayet-el Kürsi okusa, Allah ona güzel günler nasip ediyordu. İşte böylesine güzel yaşadığı bir gün için Allah’a teşekkür etmişti. Allah ile bağı kuvvetli olduğu için, Allah’da karşısına imanlı bir arkadaş çıkarmıştı.
 
Güzelce kahvaltısını yapan Enes, annesinin de müsaadesiyle dışarıya çıktı. Gözü sürekli Furkan’ı arıyordu. Furkan’ı beklerken yanına alay eden çocuklar geldi;
 
– Ooo hayırdır Enes.. Birini mi bekliyordun. Yoksa şu yeni gelen çocuğumu arıyor gözlerin? Çok bekleme bence. Daha ilk günden senden sıkıldı ve gelmeyecek.
 
Bu sözleri işiten Enes duymamış gibi davrandı. Çünkü biliyordu ki hafızlık yapan bir kimse verdiği sözden dönmezdi. Dün ilk karşılaşmalarında bakışlarıyla buluşacaklarına dair anlaşmışlardı. Of demeden, sıkılmadan, bıkmadan Furkan’ı bekledi. Ve bir sesin gelmesiyle yüzünde tebessüm belirdi;
 
*Selamun aleykum Eneess kardeşim..
 
Her zaman ki gibi elini göğsüne koyup, başını eğerek selamını alan Enes, heyecanını tutamıyordu.
 
*Seni çok beklettiğim için özür dilerim. Annem biraz rahatsızdı, Ona yardım ettiğim için hemen gelemedim.
 
Hiç önemli değil, Allah şifa versin dercesine baktı Enes.. Ve hemen annesinin yanına koştu. Aniden giden Enes’in arkasından bakan Furkan sebebini anlayamamıştı.
 
Annesinin yanına gelen Enes, kalem kağıdı alıp annesine bir şeyler yazdı. Bunun üzerine hemen giyinen annesi Enes ile beraber dışarıya çıktı.
 
*Ne oluyor, bana da bir şey söyleyin.. diyen Furkan’a Enes’in annesi;
 
“Evladım, annen hastaymış ya, yanında kimse de yokmuş anladığım kadarıyla. Bir gideyim tanışayım ve bir ihtiyacı var mı sorayım dedi.
 
Böylesine güzel insanlarla tanıştığı için çok duygulanan Furkan, Enes’in annesini evlerine götürdü. Böylelikle arkadaşı Furkan’la tekrar dışarıya çıktı ve;
 
*Öyle birden eve girmen beni çok şaşırtmıştı. Ama şimdi görüyorum ki meğer sen çok iyi kalpli biriymişsin. Annemi düşündün ve hemen annene söyledin ya Rabbim ne istiyorsan, hayırlı olarak karşına çıkarsın kardeşim.. Belki dilinden kelimeler dökülmüyor ama kalbinden ne güller dökülüyor kimse bilemez..
 
Bunca güzel sözleri işiten Furkan, Enes’e sarıldı. İşte dostluk böyle bir şeydi. Allah’ı sevmeyenler, insanları da sevemezdi. Allah’ın emrettiklerini yapmayanlar, insanlara verdikleri sözü de tutamazdı. Enes ile Furkan arasında öyle bir dostluk kurulmuştu ki, herkes imrenerek bakacaktı. Onlar herkesten önce Allah’ı seviyorlardı. Allah’ın emrettiği gibi namazı kılıyor, orucu tutuyor ve herkese iyilik yapıyorlardı. İşte bu sebeple kötü insanlar onlara zarar veremiyorlardı.
 
Daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmayan alaycı çocuklar bakakalmıştı. Hem kurdukları dostluğu kıskandılar, hem de içten içe öfkelenmişlerdi.
 
Kim bilir bu dostluk, ya onları da adam edecek ya da öfkelerinden dolayı kötülük yapacaklar… Asıl kötülüğü kendilerine yaptıklarını bilmeden…
 
Devamı gelecek..
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ