Neden İslami Tatil Yerleri Seçmeliyiz?

Neden İslami Tatil Yerleri Seçmeliyiz?

Tesettürlüyüz, alkol kullanmıyoruz diye tatil yapmaya hakkımız yok mu? diyenler için muhafazakar tatil yerleri yazıları hazırlıyorum. Ancak öncelikle neden islami tatil yerleri seçilmeli konusuna değinmek, ön söz yazmak daha doğru olur diye düşündüm.

Zaman zaman doğaya açılmak, bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak iyi gelir her birinize. Yaşadığınız tüm sıkıntıları bir kaç günlükte olsa unutmak, günlük maratona ara vermek isteyebilirsiniz. İşte tam bu noktada nereye gideceğinize karar veremezsiniz. Gitmek istediğiniz tatil yerleri veya tatil köyleri de oldukça pahalı gelebilir.

Bu sebeple fiyatı uygun ama islami olmayan tatil yerlerini tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Dünyalık huzur bulurken, ahiret hayatınızı tehlikeye atmış olabilirsiniz.

  • Ama ben haşema giyiyorum, her yerim kapalı diyor olabilirsiniz.

Lakin haşemada giymiş olsanız, karışık alanlarda yüzmeniz islam açısından doğru değildir. En doğrusu bayanlara has ve etrafında görünme tehlikesi bulunmayan kadın plajları. Ailecek gitmek istediğinizde ise muhafazakar tatil mekanları seçimleri sizler için daha iyi olacaktır.

Unutulmamalıdır ki, bir Müslüman bayan süslü veya ev kıyafetlerini helali olanlar dışında kimsenin yanına giyemez. Yalnızca kendileriyle evlenmeleri mümkün olunmayan amca, dayı gibi insanların yanında giyebilirler. Bu konuyu daha ayrıntılı okumak için Başımı Kimin İçin Örttüm yazımızı tıklayabilirsiniz.

İşte tamda bu noktada sizler için islami oteller, islami tatil yerleri, islami kafeler, islami turlar, islami gezi yerleri , islami hoteller gibi makaleler hazırlayacağım. İnşaAllah faydasını görürsünüz.

Selam ve dua ile..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ