Regl Ağrıları Nasıl Hafifler

Regl Ağrıları Nasıl Hafifler

Regl Ağrıları Nasıl Hafifler

Sizlere bugün “Adet ağrılarına ne iyi gelir konumuz hakkında değerli hususlara değineceğiz. (regl dönemi ) yazımızı siz değerli okuyucularımız için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “regl ağrıları nasıl geçer” konumuzu memnuniyetle okuyup çıkacaksınız..

Her on kadından biri zorlu adet dönemi geçirir. Bazen öyle bir hal alır ki, ne işe gidebilir ne hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğer ki tıbbi yönden bir sıkıntınız ve rahatsızlığınız yoksa vereceğimiz tavsiyeler, ağrınızı hafifletecektir.

Regl dönemini eziyet olarak değil, kadının rahatladığı bir dönem olarak görün. Allah kadınları her ay yenilenme mucizesiyle yaratmış. Vücutta biriken hastalıklar sıvı yardımıyla dışarıya atılır. Böylelikle vücut kendisini yeniler ve hayata yeniden tutulur. Bunun için ağrılarınızla barışık olun. Bu ay ağrınızın olmayacağına inanın. Çünkü bazı ağrılar psikolojik olarak da meydana gelmektedir. Önce beyninizi sonra vücudunuzu rahatlatmanız gerekir. Pozitif düşünceler beyninizi rahatlatırken, vereceğimiz taktikler de bedeninizi rahatlatacaktır.

Kendinizi Sıcakla Buluşturun

Hava sıcak veya soğuk olsun fark etmez. Regl dönemi, çorapsız dolaşılmaması gerekilen bir dönemdir. Özellikle de kış ayında iseniz, sıkı sıkı giyinmeli ve soğuk içeceklerden uzak durmalısınız. Varsa elektrikli sobanız, önünde oturun. İnanılmaz derecede faydasını göreceksiniz. Zira ağrıların geneli üşütmekten kaynaklanır.

adet agrisi nasil hafifler

Şerbetli Su Hayat Kurtarır

Kaynamış suya arzunuza göre şeker katıp için. Şekeri fazla kaçırmanız faydanıza olacaktır. Şekerli su regl ağrıları için inanılmaz hayat kurtarıcıdır.

adetagrisiicinsekerlisu

Muz Ye Ağrıdan Kurtul

Her ağrınız başladığında bir adet muz tüketin. Muzun dolapta olmamasına dikkat edin. Eğer dolaptan çıkardıysanız ısınmadan asla yemeyin. Faydasını göreyim derken zararını görmüş olursunuz. Regl ağrıları için muz tüketin.

adetagrilariicinmuz

Yatağa Mahkum Kalmayın

Kendinizi hastaymış gibi yatağa mahkum etmeyin. Bu hastalık dinlenilmesi gereken bir hastalık olduğu gibi, kendinizi dinlememeniz de gereken bir hastalıktır. Bu nedenle sizi yormayacak, ufak işlerle meşgul olun. Ama asla ağır şeyler kaldırmayın, evi süpürmeyin. Kısacası vücudunuz ne diyorsa onu yapın. Bırakın işler bir kaç günlük biriksin. Bu defa işler size hizmet etsin, siz işlere değil.

Rahat Yatmaya Özen Gösterin

Uyku pozisyonunuzu en rahat yönde ayarlayın. Bacakları karına doğru bükerek yatmak, bacaklar için rahatlatma sağlayacaktır. Yüz üstü yatmak, sıvının gelmesine yardımcı olacaktır. Sırt üstü yatmak sırt ağrılarınızı hafifletecektir. Yatarken bel kısmınıza yumuşak bir yastık veya şal yerleştirin. Beliniz boşta kaldığı sürece ağrıya müsait olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ