Siyah Eşarpla Peçe Nasıl Yapılır?

Siyah Eşarpla Peçe Nasıl Yapılır?

Peçe Nasıl Takılır?

Sizlere bugün “Peçe yapmak istiyorum konumuz hakkında değerli hususlara değineceğiz. (peçe takmak) yazımızı siz değerli okuyucularımız için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “Siyah Eşarpla Peçe Nasıl Takılır” konumuzu memnuniyetle okuyup çıkacaksınız..

Siyah Eşarpla Peçe Nasıl Takılır sorusunu cevaplamadan önce bir kaç noktaya değineceğiz.

Neden peçe takmak istiyoruz?

Peçe taktıktan sonra gerekenleri uygulayabilecek miyiz?

Peçe takarken nefsani istek taşıyor muyuz?

Evet değerli kardeşlerim. Peçe takan insanlara özendiğim için mi yoksa haya ve edebi duygularla mı takmak istiyorum? bu soruları kendimize sormalıyız. Çünkü cevabını veremediğiniz sorularla takacağınız peçe, bir zaman sonra taşıyamamanın verdiği yükle sizi rahatsız edecektir. Peçe takmak mesele değil. Asıl mesele taktıktan sonrası.

Yüzü kapatırken elinde kapatılması uygun olanıdır. Peçenin amacı insanlar tarafından tanınıp incinmemek ve güzelliği saklayıp, yalnızca helal olanlara göstermektir. Tesettürün kesin şartı el ve yüz hariç her yerin kapatılmasıdır. Zira Peçenin farz olup olmaması konusu tartışmaya açıktır. Görüş ayrılığı olmakla birlikte alimlerin yorumlayacağı bir konudur.

Peçe takan veya çarşaf giyen bayanlara özendiğiniz den dolayı takmak istiyorsanız hemen takmamanızı öneririz. Önce itikat gücü sonra tesettür derecesi artmalıdır. İtikadın az olduğu bir bedende tesettür fazla yaşamaz. Bir zaman sonra bunalır, sıkılır ve çıkarmak istersiniz.

Balkona çıkarken, dışarıya çıkarken, kaynın-eniştenin ve haram olan herkesin yanına çıkarken peçeyi takmanız gerekir. Bazen takıp bazen açmanız halinde nefsiniz sağlam imana sahip olmayacak ve sebat duygunuz zayıflayacaktır. Bütün bunlara hazırsanız, kendinize soracağınız sorulara imani cevaplar verebiliyorsanız PEÇENİZ HAYIRLI OLSUN… Takva kokan her kıyafet cenneti yarılamış demektir…

Yapılışının anlaşılması için renkli baş örtüsü tercih ettik… Peçeli tesettürde de, peçesiz tesettürde de kesinlikle deve hörgücü yapılmamalıdır…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ