Soğuk Havalarda Gripten Korunmanın Yolları

Soğuk Havalarda Gripten Korunmanın Yolları

Grip Olmamak İçin Neler Yapılmalı

Sizlere bugün “Gripten Korunmanın Yolları konumuz hakkında değerli hususlara değineceğiz. (gripten korunmak) yazımızı siz değerli okuyucularımız için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “Grip nasıl önlenir” konumuzu memnuniyetle okuyup çıkacaksınız..

Kış mevsimine yavaş yavaş girilmesiyle birlikte grip olmak hayli kolaylaştı. Tam grip olamamanın verdiği sıkıntı da cabası. Havaların bir iyi bir kötü olmasıyla sağlık dengesi de www.kadinvari.com bozulmaktadır. Bunu önlemenin bir kaç yolu vardır;

Beslenme Programını Değiştirin

İçinde bulunduğunuz mevsime göre beslenme düzeni edinmelisiniz. Günlük su içme oranı iki litreye çıkarılmalıdır. Bolca meyve ve lifli gıdalar tüketilmelidir. Tam tahıllılar dan uzak durulmamalıdır.

Uzun Yürüyüşler Yapın

Kapalı ortamlarda bulunmak soğuktan korur düşüncesi tamamen yanlıştır. Ne kadar çok hava alır, yürüyüş yaparsanız o kadar soğuklara karşı dayanıklı olursunuz. Soğuk algınlığından korunmak için uzun yürüyüşler yapmanız şart. Evinize yakın bir yerde kış hastalıklarına karşı yarım saatliğine yürümelisiniz.

Strese Karşı Kin Besleyin

Stresli geçen her mevsim size hastalık olarak geri dönecektir. Bunun önlemini ancak kendinize vakit ayırarak alabilirsiniz. Yanınızda termoslu bardak bulundurun. Muhakkak bitki çayınızı alın ve parkta yavaş yavaş yudumlayın. kadinvari.com Allah’ın yarattığı güzel doğayı böyle izlemek size de iyi gelecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ