Topuz Yapmadan Başörtü Nasıl Bağlanır

Topuz Yapmadan Başörtü Nasıl Bağlanır

Toka Takmadan Topuzsuz Eşarp

Sizlere bugün “Topuzsuz Eşarp Nasıl Bağlanır konumuz hakkında değerli hususlara değineceğiz. (Deve Hörgücü Yapmak Günah mı) yazımızı siz değerli okuyucularımız için severek hazırladık.. kadinvari.com dan “Deve Hörgücü Yapmadan Başörtü Takmak” konumuzu memnuniyetle okuyup çıkacaksınız..

Esselamu aleykunne İslam’ın değer verdiği hanım efendiler… Yeni bir yöntemle daha karşınızdayız. Tesettürün hakkını vermek çok kolayken, ardı arkası kesilmeyen modalarla nefisler esir alınıyor ve tesettürün hakkını vermek bir o kadar da zorlaşıyor. Moda adı altında Tesettür yok edilmeye çalışılsa da, bizler elimizden geldiği kadarıyla doğruyu yaşamaktan ve anlatmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bir kişinin dahi doğruyu öğrenmesine vesile olursak ne mutlu bize…

Gelelim son zamanlarda hastalık haline getirilen DEVE HÖRGÜCÜNE. Deve hörgücü yapmak günahtır cümlesinden ziyade Hadis- i Şerif-i paylaşmak en uygunu ve en tesirlisi olacaktır.

Rasulullah (S.a.v) şöyle buyurmuştur;

“Ateş ehlinden iki sınıf vardır ki henüz onları görmedim. Yanlarında sığır kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onu insanlara vuran insanlar ve giyinmiş çıplak kadınlar ki bunlar Allah’a (c.c) itaatten dışarı çıkmışlardır. Bunlar, başkalarını da baştan çıkarırlar, başları deve hörgücü gibidir. Bu kadınlar cennete girmek şöyle dursun, kokusunu dahi almazlar. Halbuki onun kokusu şu kadar uzak mesafeden duyulur. ( Müslim )

Böylesine ciddi, böylesine vahim bir durumu Allah Rasulü (s.a.v) bildirmişken, biz hala neyin peşinden gidiyoruz? Acaba kimleri Rab ediniyor ve kimleri önder ediniyoruz? Tabi ki Rabbimiz Allah, önderimiz Rasulullah (s.a.v) diyorsak, o halde neden modaya uymaya çalışıyor ve nefsimizin isteklerini yerine getiriyoruz?

Allah’ın emrettiği tesettürü, modaya büründürmek akıl karı mıdır? Emredenin istediği ölçüde örtünmemiz daha makbul değil midir? İşte doğru bir tesettür için, araştırmak ve bilgilenmek gerekir. Yalnızca saçı örtmekle tesettürün hakkı verilmez.

Deve hörgücü yapmanın ne kadar günah olduğunu Allah Rasulü (s.a.v) müminlere bildirmiştir. Öyleyse topuz yapmadan eşarp nasıl bağlanır, topuz yapmadan başörtü bağlanır mı, deve hörgücü yapmadan şal nasıl bağlanır, yüksek topuz yapmadan eşarp nasıl bağlanır gibi sorularınızın cevabını vereceğiz.  

 Saçı alttan dolayarak bağlamak uygundur. Ancak bu görüntüden de hoşlanmayanlar için bir yöntem anlatacağız. Bu yöntem vesilesiyle hem deve hörgücü olmayacak, hem de saç alttan bağlanmayacak.

Toka Kullanmadan Topuzsuz Başörtü Bağlama Yöntemi

1. Aşama; Saçınızı açık bırakın ve Saçınızı bağlayacakmış gibi bi araya toplayın

2. Aşama; Boneyi başınıza geçirin. Saçınızın alt kısmından boneye bir düğüm atın ve bonenin iplerini öne getirip ağzınızla sıkıca tutun.

3. Düğüm attığınız bone iplerinin üzerinde kalan saçınızı, bonenin açık kalan kısmından içeriye doğru yayın. Yani saçlarınızı kafanıza doğru yayacaksınız.

4. Ağzınızla tuttuğunuz bone iplerini istediğiniz şekilde alttan bağlayın. Saçlarınızın bir müddet sonra çıkmaması için, kıstırmalı tokayla boneye birleştirebilirsiniz.

Hepsi bu kadar… Tesettürün hakkını verenlere ve vermek için çabalayanlara selam olsun..

Topuz Yapmadan Başörtü Nasıl Bağlanır?

VİDEOLU ANLATIMDA BEYAZ KUMAŞLAR SAÇI SİMGELEMEKTEDİR.. EMEĞE SAYGI İÇİN YORUMLARINIZI ESİRGEMEYİN..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. FirstCarri dedi ki:

  I have noticed you don’t monetize your blog, don’t waste your traffic, you can earn extra cash every month
  because you’ve got hi quality content. If you want to know how to make extra money, search for: Boorfe’s tips best adsense
  alternative

  1. Kadin Vari dedi ki:

   Thank you.

BİR YORUM YAZ